Какого рода и площади строения можно возводить на дачном участке? Спасибо.
Переведення в нежитловий фонд
Власник свого майна, відповідно до ст. 317 Цивільного кодексу України, має право володіння, користування і розпорядження своєю власністю. Ці права гарантуються законодавством, але, не варто забувати, що власність також і зобов'язує.
Дуже часто, власники квартир, або житлових будинків, стикаються з необхідністю переведення свого житлового майна в нежитловий фонд. Найчастіше це пов'язано з бажанням проводити господарську діяльність в своїй оселі, або ж для інших цілей, які передбачають інше використання квартири/будинку, відмінного від проживання.
Варто відзначити, що законодавство України, не містить єдиного уніфікованого нормативно-правого акту, який би досконально регулював процедуру переведення з житлового фонду в нежитловий. Функція прийняття рішення, тобто фактичного надання дозволу на переведення у нежитловий фонд, покладено на органи місцевого самоврядування.
Є ряд обмежень до об'єктів нерухомості, які плануються використовувати як нежитлові:
- об'єкт повинен бути розміщений в цокольному, першому або другому поверсі (для квартир);
- на об'єкті повинна бути технічна можливість облаштування пандусу, окремого входу;
- будинок, в якому розміщена квартира, не повинен бути аварійним, або бути пам'ятником архітектури;
- на квартиру (перед переведенням в нежитловий фонд) не повинно бути накладено арештів, або зареєстрованих прав третіх осіб (оренда, іпотека);
- інше.
Переведення з житлового фонду в нежитловий, в місті Київ, регулюється Рішенням Київської міської ради № 781/1645 від 23 липня 2015 року.
Варто відзначити, що результатом переведення з житлового в нежитловий фонд, є отримання Дозволу від Департаменту архітектури і містобудування КМДА. Даний Дозвіл не визначає майбутнього функціонального призначення, а лише стверджує можливість переведення з житлового фонду в нежитловий.
В подальшим, для визначення конкретного функціоналу (магазин, офіс і так далі), необхідно проходити процедуру реконструкції з розробкою відповідного проекту.
Об'єкт нерухомості |
Строки оформлення |
Вартість |
Квартира |
від 10 р.д. |
від 5000 грн. |
Будинок |
від 10 р.д. |
від 5000 грн. |
Необхідні документи для оформлення Дозволу на переведення в нежитловий фонд:
- Звіт про проведення технічного обстеження;
- Нотаріально завірені копії документів на житлове майно;
- Паспорт та ідентифікаційний код для фіз. осіб або пакет документів від юр. особи.