Які законодавчі акти регламентують механізм оформлення прав громадян на землю?
Державна реєстрація права власності та права користування на земельні ділянки
Державна реєстрація права власності та права користування на земельні ділянки проводиться відповідно до ЗУ «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших нормативно-правових актів.
Так, згідно статті 182 Цивільного Кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. У разі виникнення права власності та права користування на земельну ділянку власникам, користувачам необхідно зареєструвати своє право. Це є обов’язковою умовою безперешкодного користування своїми правами на земельну ділянку.
Після проведення державної реєстрації власник або користувач в праві відчужувати свої права, на користь інших осіб, отримувати дозволи на виконання будівельних робіт, в залежності від виду користування земельною ділянкою та цільового призначення землі.
Компанія БТІ Консалтинг зможе Вам допомогти в супроводженні реєстрації права власності та права користування на земельну ділянку якісно та в потрібні для Вас строки
Необхідні документи:
1. Копії паспорту та ідентифікаційного коду;
2. Оригінал правовстановлюючого документа на земельну ділянку (свідоцтво, договір купівлі-продажу, договір оренди, тощо)
.