> >

Як приватизувати земельну ділянку, на якій розташовано гараж або побудовано приватний будинок?

Підпишіться на RSS

Статтею 81 Земельного кодексу України визначено підстави набуття права власності на землю громадянами. Серед таких підстав є: безоплатна передача у власність земельних ділянок із земель державної і комунальної власності та приватизація земельних ділянок, що були раніше надані громадянам у користування.

Порядок безоплатної приватизації громадянами земельних ділянок, які перебувають у їх користуванні, врегульовано статтею 118 Земельного кодексу України, а також нормами розділу 6 Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві, затвердженим рішенням Київради від 14.03.2002 №313/1747.

Громадяни України, зацікавлені у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у їх користуванні, подають заяви до Київської міської ради через Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). 

Головне управління земельних ресурсів розглядає подані матеріали і готує проект рішення Київської міської ради про приватизацію земельної ділянки
Підготовлений проект рішення розглядається постійними комісіями Київської міської ради з питань земельних відносин та з питань містобудування та архітектури та після погодження вказаними комісіями виноситься на розгляд пленарного засідання Київської міської ради для прийняття відповідного рішення. 

Після прийняття рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки у власність здійснюється перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та виготовлення документа, що посвідчує право власності на землю. 


Головне управління земельних ресурсів після виготовлення документа, що посвідчує право власності на землю, проводить його державну реєстрацію. 

Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки за цивільно-правовими угодами для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і гаражного будівництва.