5 самых задаваемых
Яким чином відбувається набуття права власності на землю для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва?
Підпишіться на RSSВідповідно до норм розділу 7 Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві, затвердженим рішенням Київради від 14.03.2002 №313/1747, громадянин, який виявив бажання одержати земельну ділянку в межах м. Києва для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд, індивідуального гаражного та дачного будівництва чи ведення садівництва, подає заяву до Київської міської ради.
У заяві зазначаються бажані розмір і місце розташування земельної ділянки, мета її використання і склад сім'ї (якщо ділянка передбачається для житлового будівництва). Подана заява направляється до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) для опрацювання у встановленому порядку.
Особа передає до Головного управління земельних ресурсів:
- письмову згоду землекористувача на вилучення земельної ділянки або її частини (у разі якщо намічувана для відведення ділянка потребує такого вилучення). Підпис землекористувача посвідчується нотаріально у встановленому порядку;
- ксерокопію паспорта громадянина;
- довідку про склад сім'ї (форма 3), якщо ділянка передбачається для житлового будівництва.
Головне управління земельних ресурсів узагальнює подані матеріали і готує запити до природоохоронного і санітарно-епідеміологічного органів, органів архітектури і охорони культурної спадщини.
Вказані органи подають до Головного управління земельних ресурсів висновки щодо відведення земельної ділянки відповідно до своєї компетенції із зазначенням умов та обмежень використання землі відповідно до ст. 111 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів. Розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов Головного управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії.
Складений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки землевпорядна організація подає до Головного управління земельних ресурсів, яке розглядає подані матеріали і готує проект рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки у власність.
Після прийняття рішення Київської міської ради про передачу у власність земельної ділянки здійснюється перенесення її меж у натуру (на місцевість) та виготовлення державного акту на право власності на землю.
Головне управління земельних ресурсів проводить державну реєстрацію державного акту на право власності на землю