> >

Спілка архітекторів внесла пропозиції щодо реформування архітектурної сфери в Україні

Питання дерегуляції в архітектурній сфері обговорили під час зустрічі Віце-прем`єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана та представників Національної спілки архітекторів України напередодні Дня архітектури.

На думку учасників зустрічі, надмірна централізація галузі призвела до непрозорих відносин в сфері архітектури, великої кількості перевіряючих інспекторів, дозвільних процедур, відсутності професійних кадрів, особливо, на периферії.

«Нам необхідно розробити для інвесторів зрозумілі, прозорі умови стартової роботи. Це одне з найголовніших питань реформування галузі», - зазначив Олександр Чижевський, заслужений архітектор України, віце-президент Національної спілки архітекторів України.

Володимир Гройсман запевнив, що найближчим часом, а саме, з прийняттям парламентом проекту закону про реформування Держархбудінспекції (ДАБІ), ситуація на ринку докорінно зміниться.

Основні функції державно-архітектурно-будівельного контролю та дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві будуть передані на місця, органам місцевого самоврядування, а за ДАБІ залишаться функціі контролю. Це, я думаю, значно приятиме підвищенню прозорості в архітектурній сфері, - наголосив Володимир Гройсман.

Учасники передали Віце-прем`єр-міністру пакет пропозицій щодо реформування галузі. Також сторони обговорили перспективи делегування частини повноважень саморегулівним організаціям, питання покращення якості послуг в архітектурній сфері, спрощення проходження та підвищення якості містобудівної документації.

27 червня

джерело: minregion.gov.ua

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.