> >

Оцінка нерухомості подешевшала в 8 разів

Вартість оцінки нерухомості знизилася в рази після скасування постанови урядуАзарова, яка фактично монополізувала ринок оцінки, обмеживши доступ до нього більшості оціночних компаній.

Про це стало відомо з повідомлення Українського товариства оцінювачів (УТО), передає Мир квартир.

"Ціни (на оцінку нерухомості) зараз знизилися навіть нижче, ніж були до впровадження цієї схеми. Раніше оцінка квартири коштувала в Києві від 2,5 до 5 тис. грн, а зараз від 300 до 700 грн. У регіонах ця послуга коштувала від 1,5 до 3 тис., а зараз від 150 до 500 грн", - сказав голова ради УТО Олексій Амфітеатров.

За його словами, це сталося завдяки скасування постанови уряду №231, яке з 1 листопада 2013 року встановлювала новий порядок оцінки майна.

У той же час Амфітеатров визнав, що істотне зниження вартості оцінки може свідчити не тільки про повернення конкурентного середовища на ринок, але і про зловживання оцінювачів, які за окрему плату можуть занижувати вартість об'єктів оцінки з метою зниження оподаткування на ці об'єкти. Тому УТО має намір наполягати на часткове відкриття бази даних звітів про оцінку з метою контролю за оціночною діяльністю.

"Регулятор повинен дати хоча б громадським організаціям можливість дивитися на цю базу з точки зору контролю за вартістю об'єктів, які в подальшому реєструються у базі. Щоб ті податки, які повинні платити люди, платилися по ринковій вартості, а не заниженої, яку багато оцінювачі можуть безконтрольно включати у базу", - зазначив Амфітеатров.

"Українське товариство оцінювачів наполягає, щоб надалі в цю базу не тільки можна було увійти нотаріусам та оцінювачам, а був доступ як мінімум громадських організацій, для того щоб починати проводити контроль за якістю роботи оцінки", - додав він.

2 жовтня

джерело:

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.