> >

Місцевій владі повернуть право давати дозвіл на будівництво

Київ хоче контролювати процес видачі дозволів на початок будівництва та введення об’єктів в експлуатацію. Про це «Капіталу» повідомив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації і засновник девелоперської компанії «К. А. Н. Девелопмент» Ігор Ніконов. «Ми звернулися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва таЖКГ з проханням передати в управління адміністрації Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Києві», – зазначив він.

Законопроект, що містить цю ініціативу, вже зареєстрований у Верховній Раді від імені Кабінету міністрів.

Назад у минуле

Влада на місцях контролювала видачу всіх дозволів будівельним компаніям до 2006 р, розповідає «Капіталу» замміністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Дмитро Ісаєнко. «Але чиновники викручували руки забудовникам, тому процедуру було вирішено змінити», – пояснив він. Потім цю функцію передали Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБК), яку контролює Мінрегіонбуд.

Але ця система роботи виявилася недосконалою, запевняє Ніконов: «Столиця не контролює будівництво. Невідомо, скільки об’єктів зводиться, хто з будівельників має право будувати». За його словами, у влади практично немає тепер механізмів змусити забудовників заплатити пайовий внесок на розвиток інфраструктури міста. Згідно із законодавством, перед введенням об’єкта в експлуатацію компанія зобов’язана перерахувати в казну 4% (при будівництві житлових приміщень) або 10% (нежитлових) від його кошторисної вартості.

За даними Державної служби статистики, за вісім місяців українські підприємства виконали будівельних робіт на 29,7 млрд грн, що на 15,6% менше аналогічного показника минулого року. Статистика наведена без урахування Севастополя і Криму.

Забудовники не хочуть змін

Законопроект на цьому тижні вже пройшов профільний комітет, каже Ісаєнко. Документ передбачає, що ДАБК контролюватиме роботу чиновників і зможе заблокувати будь-яке їх рішення. «Ми врахували досвід попередніх», – підсумовує заступник міністра.

Будівельники по-різному відреагували на прийдешні зміни. Президент девелоперської компанії «Дубль W» Володимир Горащенко не заперечує проти нової системи. «Але тільки в тому випадку, якщо вона буде працювати нормально», – додав він. Заступник директора з розвитку девелоперської компанії «Стокман» Сергій Овчинников не бачить сенсу у зміні існуючих правил. «Сьогодні функціонує нормальна система видачі дозволів для забудовників, яка уніфікована для всієї країни», – зауважив він. Його точку зору поділяє і глава наглядової ради групи компаній «Альтіс-Холдинг» Олександр Глімбовський. На його думку, чиновники на місцях можуть встановити свої правила гри. Це незручно для компанії, яка працює в різних регіонах країни.

24 вересня

джерело: news.finance.ua

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.