> >

МІН’ЮСТ ПРОПОНУЄ СПРОСТИТИ ОФОРМЛЕННЯ СПАДКОВИХ ПРАВ

3 вересня 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо місця відкриття спадщини)», розроблений з власної ініціативи Міністерства юстиції України.

Актуальність розроблення Законопроекту в першу чергу зумовлена геополітичною ситуацією, яка склалася в Україні.

До Міністерства юстиції України надходять численні звернення громадян з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим Російською Федерацією, жителів Донецької та Луганської областей, де зараз проводиться антитерористична операція, а також осіб, які переселилися із цих територій щодо неможливості здійснити оформлення спадкових прав, оскільки, зважаючи на вимоги статті 1221 Цивільного кодексу України, вони позбавлені такої можливості – місце відкриття спадщини визначається за останнім місцем проживання спадкодавця, або місця розташування спадкового нерухомого майна або основної його частини.

Законопроект спрямований на забезпечення реалізації прав громадян щодо доступу до нотаріальних послуг, зокрема стосовно здійснення безперешкодного оформлення спадкових прав, без залежності до останнього місця проживання спадкодавця чи розташування нерухомого майна. Законопроектом пропонується місцем відкриття спадщини вважати місце подання першої заяви спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, кредиторів. На підставі отриманої першої заяви нотаріусом заводиться спадкова справа, яка підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі.

На сьогодні вже існує Спадковий реєстр як електронна база даних, що містить відомості про всі заведені спадкові справи на території України, що дає змогу будь-якому нотаріусу, незалежно від розміщення державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звернутися до цього реєстру та перевірити наявність заведеної спадкової справи, що виключить можливість заведення декількох спадкових справ до майна одного спадкодавця, і, в свою чергу, забезпечить права всіх спадкоємців.

Прийняття Закону про внесення вказаних змін перш за все сприятиме забезпеченню реалізації прав спадкоємців, і, зокрема, тих які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з даних територій.


5 вересня

джерело: jurliga.ligazakon.ua

 

 

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.