> >

ДАБІ України пропонує спростити дозвільну документацію

Для громадян, які починали будівельні роботи шляхом подання повідомлення, ДАБІ України запропонувала спрощену форму Декларації про готовність об’єкта до експлуатації.   Такі зміни Держархбудінспекція України пропонує внести до постанови №461 Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів». На сьогодні відповідний проект документу перебуває на розгляді уряду. У разі позитивного рішення урядовців, нововведення наберуть чинності.

     Сьогодні більше 45% будівництв в Україні складають забудови для початку яких не потрібно отримувати дозвіл чи реєструвати декларацію, достатньо подати лише письмове повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Проте, щоб прийняти споруди в експлуатацію людям й досі доводиться заповнювати п’ятисторінкову декларацію.

     Держархбудіснпекція України сьогодні йде назустріч громадянам та ініціює спрощення цієї декларації. Зокрема, з проекту нового документу виключено усі зайві відомості, які дублюються з даними, що висвітлені в паспорті будинку, а також статистичні дані.

     В разі затвердження документу Кабміном, громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, і бажають здати об’єкт в експлуатацію, будуть вказувати натсупне:

     - інформацію про об’єкт,

     - інформацію про замовника;

     - дані щодо повідомлення про початок будівництва;

     - інформацію про поштову адресу;

     - реквізити документу, що посвідчує право власності;

     - технічні параметри споруд.

     Таким чином, після ухвалення Кабінетом міністрів України відповідного рішення, запропоновані зміни збережуть час та зусилля громадян. Вони стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління, де оперативність, зрозумілість та доступність є пріоритетами.

     ДАБІ України сподівається, що вже найближчим часом уряд ухвалить позитивне рішення і після цього громадяни зможуть скористатися спрощенним порядком заповнення дозвільної документації.

     Прес-служба ДАБІ України

07.07.2014 р.

джерело: dabi.uss.gov.ua

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.