> >

У приміщенні Укрдержреєстру проведено розширену нараду з актуальних питань діяльності реєстраційних служб

23 травня 2014 року у приміщенні Державної реєстраційної служби України було проведено розширену робочу нараду з актуальних питань діяльності реєстраційних служб за участю керівництва Укрдержреєстру та начальників реєстраційних служб головних управлінь юстиції регіонів.

У ході наради обговорювались питання роботи реєстраційних служб областей України, зокрема, що стосуються державної реєстрації прав оренди земельних ділянок, обговорення пропозицій щодо врегулювання проблемних питань у цій сфері, запровадження екстериторіального принципу подачі документів на реєстрацію, а також можливостей утворення і функціонування мобільних груп із забезпечення виїзних прийомів документів та інші питання, пов’язані з діяльністю реєстраційних служб.

Зустріч проходила у формі діалогу керівництва Укрдержреєстру з керівниками реєстраційних служб областей, під час якого присутнім було надано інформацію стосовно показників, що відображають позитивні наслідки впровадження спрощеної процедури реєстрації прав оренди на земельні ділянки, а також окреслено ініціативи, які заплановано впровадити найближчим часом у даній сфері. За результатами учасникам наради було запропоновано внести свої пропозиції з цього приводу.

Так, найближчим часом буде запроваджено пілотний проект на базі відповідних областей України, який надасть можливість подавати документи для державної реєстрації прав оренди земельних ділянок як за місцем розташування таких земельних ділянок, так і до іншого визначеного органу державної реєстрації прав у межах області. Це дозволить збільшити кількість пунктів прийому документів на реєстрацію прав земельних ділянок, а в результаті – і кількість реєстраційних дій у цій сфері.

Керівники реєстраційних служб областей, які мають організаційні і технічні можливості для впровадження даного проекту, заявили про готовність взяти участь у ньому.

Також, під час наради були обговорені пропозиції щодо утворення та функціонування «мобільних груп» державних реєстраторів, які здійснюватимуть реєстраційні дії у тих областях, де необхідно зареєструвати велику кількість договорів.

У рамках впровадження урядової ініціативи щодо забезпечення надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через Центри надання таких послуг, одним із важливих питань порядку денного наради було обговорення планів розміщення робочих місць державних реєстраторів у центрах надання адміністративних послуг у травні-червні 2014 року в усіх областях України. З цього приводу керівниками реєстраційних служб областей було надано відповідну інформацію.

Додатково, під час наради було представлено групу грузинських експертів з надання адміністративних послуг, куратором якої є член Парламенту Грузії Георгій Вашадзе. Укрдержреєстр розпочинає тісну співпрацю з грузинськими колегами у напрямку забезпечення функціонування центрів надання адміністративних послуг в Україні.

26 травня

джерело: drsu.gov.ua

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.