> >

«Процедуру реєстрації земельних ділянок буде спрощено», - Ганна Онищенко

01 жовтня 2014 року у приміщення Торгово-промислової палати України відбувся круглий стіл на тему: «Державна реєстрація прав на землі сільськогосподарського призначення: проблеми та перспективи», за участі керівництва Укрдержреєстру, ТПП та представників бізнес - спільноти.

«Укрдежреєстром заплановано зареєструвати близько 1 млн. договорів оренди земель сільськогосподарського призначення і ми плануємо до кінця року вийти на такий результат. Хоч і досягти цієї цифри нам заважає проблема з кадрами, коли в деяких районах працюють 2-3 реєстратори, які займаються не лише землями сільгосп призначення, але й реєстрацією прав на всю нерухомість, тому вони фізично не можуть зареєструвати права всіх бажаючих», – зазначила під час заходу керівник Укрдержреєстру Ганна Онищенко.

Крім того, Голова Державної реєстраційної служби повідомила, що Мін’юстом було видано наказ, що значно полегшив процедуру реєстрації прав оренди на земельні ділянки. Цим наказом було впроваджено принцип екстериторіальності, який дозволив здійснювати таку реєстрацію не лише за місцезнаходженням земельної ділянки, а й в інших, визначених відповідною реєстраційною службою області, районах. Дія даного наказу показала позитивні результати у багатьох аграрних областях України.

Також Ганна Онищенко поінформувала присутніх про законопроекти, розроблені Укрдержреєстром, які передбачають ряд суттєвих нововведень у сфері реєстрації бізнесута прав на нерухомість. Основними ідеями цих проектів є організація роботи органів, що здійснюють державну реєстрацію прав, за принципом розподілу на фронт- та бек-офіси та забезпечення децентралізації влади, шляхом передачі повноважень з реєстрації органам місцевого самоврядування, крім функцій контролю та сертифікації.

«Головне, що необхідно для того, щоб ці зміни «запрацювали» - це підтримка наших законопроектів парламентом», - зазначила Ганна Онищенко.

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков зазначив, що питання реєстрації прав власності для бізнесу є одними із найактуальніших, адже показники по легкості ведення бізнесу важливі для гарного іміджу нашої країни.

З метою тісної співпраці ТПП та Укрдержреєстру, пошуку найбільш перспективних напрямів співробітництва і способів їх реалізації Ганною Онищенко та Геннадієм Чижиковим було підписано Меморандум про співробітництво між Державною реєстраційною службою України та Торгово-промисловою палатою України.

Даним документом передбачені такі основні напрямки співпраці: обмін інформацією про законодавство та правозастосовну практику у сфері державної реєстрації прав; організація і проведення конференцій, семінарів, лекцій та інших заходів, спрямованих на підготовку працівників і фахівців або поліпшення їх професійного рівня; розробка рішень з проблемних питань, обмін необхідними для цього довідковими та іншими матеріалами; розробка і реалізація спільними зусиллями проектів і програм у сфері співпраці тощо.

3 жовтня

джерело: drsu.gov.ua

Если Вы получили исчерпывающий ответ или он Вам просто понравился, отметьте его плюсом или нажмите кнопку Like.