> >

Паперове свідоцтво про право власності повернуть?

Створена низка ініціатив Мін'юсту, які мають покласти край спробам рейдерських захоплень бізнесу та майна.

Як повідомили "Юридичній газеті" представники Мін'юсту в ході прес-конференції, перша серед цих змін стосується повернення свідоцтва про право власності на об’єкт нерухомості. У добровільному порядку власник майна зможе звернутися до державного реєстратора і отримати на паперовому бланку свідоцтво про право власності. В реєстрі паралельно буде зроблено позначку і внесено номер свідоцтва. Наступна реєстраційна дія без подання цього свідоцтва до реєстратора буде неможливою.

Друга новація – часткове звуження принципу екстериторіальності при реєстрації. Зокрема під час реєстрації нерухомості нотаріуси, так само як й інші реєстратори будуть проводити реєстраційні дії в межах області, де розміщене таке майно. Так само до меж області буде звужено право реєстраторів проводити зміни керівника чи учасників компанії. Водночас, реєстрацію бізнесу можна буде як і зараз провести в будь-якому куточку країни.

Окрім того, вже зареєстровано в Парламенті законопроект, за яким зміна керівника чи учасників компанії, або ж продаж частки підприємства має бути нотаріально посвідчено.

Наступна важлива зміна – ускладнити процесу відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості, щоб не чисті на руку реєстратори не могли вже зареєстроване майно реєструвати за іншим власником, відкривши новий розділ у реєстрі.

 Паралельно буде посилена кримінальна відповідальність.

Джерело: Юридична газета Онлайн

Дата: 10 серпня 2016 р.